„Pričam ti priču“

„Pričam ti priču“ – kreativna radionica za učenike PŠ Brštanovo Djelatnice bibliobusne službe, zajedno s umjetnicom Donom Tomić, organizirale su učeničku radionicu pod nazivom „Pričam ti priču“, a jedna od destinacija bila je i PŠ Brštanovo.

Radionica se održala u dvorani područne škole, 9. studenoga 2023. Radionici su prisustvovali niži i viši razredi sa svojim učiteljicama. Zadatak je bio da izvuku jedan od ponuđenih papirića te nacrtaju ono što na njemu piše. Bilo je tako raznih crteža, od prinčeva i princeza, vila i čarobnjaka, čudnovatih životinja i bajkovitih predmeta. Učenici su potom od tih istih crteža osmislili neobičnu i šaljivu, ali vrlo zanimljivu priču. Jedan po jedan, držeći svoj crtež, učenici su pričali, slažući tako komadiće u pravu bajku. Smijeha nije nedostajalo. Svi prisutni bili su zadovoljni radionicom, a usput su se i poprilično zabavili. Radionica je bila kreativnog, zabavnog i edukativnog karaktera. Umjetnica je na kraju radionice istaknula da se ovakve aktivnosti mogu uspješno implementirati u redovnu nastavu, a mogu poslužiti i kao pomoć pri učenju.