HRVATSKA KULTURNA BAŠTINA

21203   D O N J I    M U Ć

Klasa: 602-02/10-01/12.

Ur.br: 2180-14-11-02.

Donji Muć, 25. siječnja 2011. godine.

e-mail: os-donji-muc-001@skole.t-com.hr

Predmet: HRVATSKA KULTURNA BAŠTINA

16. likovno – literarni natječaj

-  poziv za sudjelovanje

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa OŠ kneza Branimira, Donji Muć, ove godine organizira i provodi 16. likovno-literarni natječaj «Hrvatska kulturna baština»

Pravo sudjelovanja imaju učenici osnovnih škola iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Uvjeti natječaja:

Likovni radovi mogu biti rađeni u svim tehnikama. Na natječaj se može poslati 3 – 5 radova (ne više od navedenog). Uz to priložiti na poleđini rada:

• Ime i prezime učenika
  • Razred
  • Ime i prezime učitelja – voditelja
  • Naziv i adresa škole
  • Broj telefona, faksa, škole
  • E-mail adresa škole

ispisano sve u elektroničkom ispisu ili na pisaćem stroju. Svaki rad učenika treba biti ovjeren pečatom škole. Iste podatke ispisati na A – 4 i priložiti uz rad. U protivnom dolazi do pogrešnog ispisa imena i prezimena sudionika na zahvalnicama.

Nagrađeni radovi učenika izaći će na Web stranici škole i u Zborniku radova.

Motiv za likovno stvaralaštvo je škrinja u hrvatskoj tradicijskoj kulturi (vanjski i unutarnji motivi). Škrinja je uvijek bila zaštićeno mjesto za pohranu vrijednih predmeta: nakita, novca, odjeće ili drugih dragocijenosti. Njena vanjština kao i unutrašnjost odavala je važnost sadržaja u brojnim varijantama oblika, materijala i ukrasa.

Krajem 19. i početkom 20. stoljeća redovito je zastupljena kao dio miraza kojeg je mladenka donosila u novi dom. Primjeri starih škrinja su u našoj foto galeriji u albumu pod nazivom "Škrinje".

Literarni radovi mogu biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima. Svaka škola može poslati 3 – 5 radova (ne više) koji trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu te tiskani u 4 primjerka za svakog člana povjerenstva, lektorirani i snimljeni na CD-u sa naznačenim imenom i prezimenom učenika, razredom, imenom i prezimenom učitelja – voditelja, nazivom i adresom škole, e-mail adresom , brojem telefona – faksa škole.

RADOVE TREBA POSLATI NA GORNJU ADRESU DO 31. OŽUJKA 2011. GODINE

Nakon ocjene likovnog povjerenstva izdvajaju se radovi za izložbu, a posebno će biti izdvojeni nagrađeni i pohvaljeni radovi.

Izložba će biti otvorena dana 9. svibnja 2011. godine.

Nakon ocjene literarnog povjerenstva radovi će biti izdvojeni za nagradu, pohvalu i tisak u prigodnom zborniku kojeg će dobiti svaka škola sudionica u natječaju.

Nagrađeni i pohvaljeni učenici bit će pozvani na završnu priredbu kojoj mogu prisustvovati i svi drugi sudionici u natječaju. Priredba će se održati u dvorištu škole dana 27. svibnja 2011. godine u 11 sati.

Hvala na suradnji !

DOBRO NAM DOŠLI U MUĆ.                                                    Ravnatelj

Lidija Zekan

objavio: Alenka Šimić   datum: 29. 1. 2011.

« Ožujak 2024 »