15.likovno-literarni natječaj "Hrvatska kulturna baština"-poziv na sudjelovanje

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa OŠ kneza Branimira, Donji Muć, ove godine organizira i provodi 15. likovno-literarni natječaj «Hrvatska kulturna baština»

OSNOVNA ŠKOLA KNEZA BRANIMIRA

21203   D O N J I    M U Ć

Klasa: 602-02/10-01/17.

Ur.br: 2180-14-10-02.

Donji Muć, 16.veljače 2010. godine.

e-mail: os-donji-muc-001@skole.t-com.hr

Predmet: HRVATSKA KULTURNA BAŠTINA

15. likovno – literarni natječaj

-  poziv za sudjelovanje

Pravo sudjelovanja imaju učenici osnovnih škola iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Uvjeti natječaja:

Likovni radovi mogu biti rađeni u svim tehnikama. Na natječaj se može poslati 3 – 5 radova (ne više od navedenog). Uz to priložiti na poleđini rada naziv rada, ime i prezime učenika, razred, ime i prezime učitelja – voditelja, naziv i adresu škole i broj telefona – faksa ispisano sve u elektroničkom ispisu ili na pisaćem stroju. Svaki rad učenika treba biti ovjeren pečatom škole. Iste podatke ispisati na A – 4 i priložiti uz rad

Nagrađeni radovi učenika izaći će na Web stranici škole i u Zborniku radova.

Motiv za likovno stvaralaštvo je kulturno nasljeđe hrvatskoga naroda kroz povijest s područja graditeljstva, kamene plastike, raznih obrta, etnologije zavičaja (nošnje, običaji, instrumenti, alati, pisani tragovi i slično).

Literarni radovi mogu biti pisani svim hrvatskim dijalektima i izričajima. Svaka škola može poslati 3 – 5 radova (ne više) koji trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu te tiskani u 4 primjerka za svakog člana povjerenstva, lektorirani i snimljeni na CD-u sa naznačenim imenom i prezimenom učenika, razredom, imenom i prezimenom učitelja – voditelja, nazivom i adresom škole, e-mail adresom , brojem telefona – faksa škole.

Napomena: Radovi koji ne budu udovoljavali uvjetima natječaja neće moći konkurirati na natječaju.

RADOVE TREBA POSLATI NA GORNJU ADRESU DO 31. OŽUJKA 2010. GODINE

Nakon ocjene likovnog povjerenstva izdvajaju se radovi za izložbu, a posebno će biti izdvojeni nagrađeni i pohvaljeni radovi.

Izložba će biti otvorena dana 1. svibnja 2010. godine.

Nakon ocjene literarnog povjerenstva radovi će biti izdvojeni za nagradu, pohvalu i tisak u prigodnom zborniku kojeg će dobiti svaka škola sudionica u natječaju.

Nagrađeni i pohvaljeni učenici bit će pozvani na završnu priredbu kojoj mogu prisustvovati i svi drugi sudionici u natječaju. Priredba će se održati u dvorištu škole dana 21. svibnja 2010. godine u 11 sati. (na Svjetski dan kulturne raznolikosti)

Hvala na suradnji !

DOBRO NAM DOŠLI U MUĆ.                                                       Ravnatelj

Lidija Zekan

objavio: Alenka Šimić   datum: 16. 2. 2010.